Dla psychologów i psychoterapeutów
Mam pacjenta onkologicznego. Jak go wspierać? Jak się z nim efektywnie komunikować?
Stres towarzyszy Pacjentowi na każdym etapie – od momentu diagnozy, poprzez leczenie, remisję, nawrót choroby, aż po leczeni paliatywne. Pacjent w tym czasie mierzy się nie tylko z procesem leczenia (i jego skutkami ubocznymi), ale też z rekonstrukcją swojego życia na nowo – swoich możliwości i ról społecznych, rodzinnych, zawodowych. Pacjenci w kryzysie psychologicznym, w którym zagrożone jest ich życie i zdrowie tym bardziej potrzebują poczuć, że są godnie traktowani przez zespół medyczny w całym procesie leczenia. Wsparcie psychologa dla pacjenta w trakcie leczenia onkologicznego jest niezbędne. Pacjenci traktowani w sposób partnerski są bardziej zmotywowani do działań prozdrowotnych i bardziej cierpliwi w procesie leczenia, zwłaszcza kiedy się pojawiają skutki uboczne.
Szkolenie jest skierowane do: studentów psychologii i psychologów, którzy na co dzień zajmują leczeniem i opieką nad pacjentami onkologicznymi.
Szkolenie jest dedykowane osobom, które chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat emocji i potrzeb pacjenta onkologicznego, oraz na temat komunikacji z pacjentem, która jest kluczowa w procesie leczenia.
Zarys szkolenia
Uczestnicy: studenci psychologii i psycholodzy
Cel główny:
Rozumienie zagadnień związanych z procesem choroby onkologicznej. Poszerzenie wiedzy na temat emocji i potrzeb Pacjenta onkologicznego. Lepsze przygotowanie w zakresie komunikowania się z Pacjentem onkologicznym – w zależności od etapu choroby, w którym się Pacjent znajduje.
Program szkolenia:
1. Czym jest diagnoza dla Pacjenta?
2. Sposoby radzenia sobie Pacjenta i rodziny w chorobie.
3. Rodzaje wsparcia potrzebne choremu i rodzinie
4. Nadzieja Pacjenta onkologicznego – jak ją chronić?
5. Jak zadbać o siebie w pracy z pacjentem onkologicznym?
Metoda szkoleniowa:
Szkolenie będzie prowadzone w dużej części metodą warsztatową – poza fragmentami wykładowymi uczestnicy będą mieli szansę sprawdzić w praktyce omawiane umiejętności i narzędzia.
Prowadzący:
Michaela Dłużniewska-Kurowska – absolwentka psychologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Studiów Podyplomowych – Psychologia kryzysu i interwencji kryzysowej oraz Psychoonkologia na Uniwersytecie SWPS. Aktualnie w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Szpitalu Klinicznym – oddział onkologiczny oraz psychiatryczny w Žilinie (Słowacja), w Care Experts oraz w Fundacji Hospicjum Onkologicznym św. Krzysztofa. Współpracowała również z Fundacją Dobrze, że jesteś i Fundacją NAGLE SAMI. Uczestniczyła również w warsztacie Terapii Simontonowskiej przeznaczonej dla osób chorujących i ich bliskich. Na co dzień pracuje jako psycholog na Oddziale Medycyny Paliatywnej oraz jako psychoterapeuta w Poradni Psychoonkologii w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – PIB, a także w Centrum Terapii Dialog.
Informacje organizacyjne
Data: 4 czerwca 2022 (sobota), godz. 10.00-14.00 (ok. 30-minutowa przerwa w trakcie szkolenia), szkolimy online przez system ZOOM
Liczba uczestników: 8 – 15 osób
Cena: 220 zł
Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy podanie w mailu (info@naglesami.org.pl) poniższych danych:
- imię nazwisko i nr telefonu
- Jeżeli chcą Państwo aby wystawić fakturę, to dodatkowo:
– dane na kogo ma zostać wystawiona faktura (firma – nazwa/osoba prywatna):
– adres:
– NIP: - i dokonanie przelewu (do 25.05.22)
- cena: 220 zł
- KONTO FUNDACJI:
– City Handlowy 15 1030 0019 0109 8530 0038 0190
– tytułem: szkolenie, data, imię i nazwisko uczestnika
Kontakt
e-mail: info@naglesami.org.pl
tel. +48 512 674 874
Kontakt
e-mail: info@naglesami.org.pl
tel. 502 511 138