Dla osób w żałobie

Webinar: Jak wesprzeć siebie i bliskich po zdarzeniu traumatycznym?

Opis spotkania:

Każdy człowiek doświadcza w swoim życiu takich sytuacji, które uznaje dla siebie za trudne. Niektóre z nich powodują rany traumatyczne, które powstając w naszej psychice, trudno i długo się goją, uniemożliwiając nam sprawne funkcjonowanie na co dzień. Za takie traumatyczne przeżycia uznaje się silnie stresujące wydarzenia wstrząsające naszym światem wewnętrznym i zewnętrznym – np. wypadek, pobicie, powódź, nagła śmierć bliskiej osoby, czy doświadczenia wojenne, które wyjątkowo naruszają nasze poczucie bezpieczeństwa. Możemy na nie reagować przejściowym kryzysem psychicznym, wypaleniem, zmęczeniem współczuciem, traumą własną czy wtórną traumatyzacją. Powrót do równowagi wymaga czasu, jednak można sobie pomóc dowiadując się, jak radzić sobie z traumą i jak dawać sobie większe zrozumienie co do własnych przeżyć i reakcji.

Dla kogo?

Spotkanie jest kierowane do osób, które mierzą się z trudnym doświadczeniem traumy i/lub wspierają innych m.in. w doświadczeniu żałoby, poronienia, oraz tych, którzy angażują się w pomoc osobom doświadczającym wojny w Ukrainie. Spotkanie nie będzie zawierało opisów sytuacji, które mogłyby przypomnieć aspekt traumatycznego zdarzenia.

Program:

Uczestnictwo w webinarze przybliży odpowiedzi na pytania dotyczące traumy i traumatyzacji:

1) Kiedy zdarzenie może stać się traumatyczne i w jaki sposób możemy na nie reagować?
2) Jak nie przeszkadzać ciału i psychice w dochodzeniu do siebie po traumie?
3) Dlaczego to, co się wydarza po traumie jest czasami gorsze niż sama trauma?
4) Jak wesprzeć siebie i bliskich po zdarzeniu traumatycznym?

Zgłoszenie udziału w szkoleniu: Webinar: Jak wesprzeć siebie i bliskich po zdarzeniu traumatycznym?    W przypadku braku potwierdzenia udziału w szkoleniu, prosimy o kontakt

    Kontakt

    e-mail: info@naglesami.org.pl
    tel. 502 511 138

    Regulamin Szkoleń