Dla osób w żałobie

Webinar: Porozmawiajmy o śmierci, teraz.

Opis spotkania:

U osób, zgłaszających się do naszej Fundacji i korzystających z różnego rodzaju wsparcia (indywidualnego, grupowego) często pojawia się refleksja nad tym, jak bardzo wszyscy jesteśmy nieprzygotowani na konfrontację ze śmiercią. Wielokrotnie przy różnych okazjach padają słowa: „Jakby dobrze to było, gdyby każdy przechodził taki kurs przygotowawczy o tym, jak radzić sobie z umieraniem”, albo: „Powinny istnieć jakieś warsztaty, na których mówi się o śmierci”.  Zaraz jednak przychodzi kolejna myśl: no dobrze, ale kiedy? Kiedy jest ten właściwy moment, by porozmawiać o sprawach ostatecznych? Każdy wydaje się równie nieodpowiedni. Nie chcemy rozmawiać o tym, co trudne.

Tymczasem, jak pisze  Irvin D. Yalom, każdy z nas w trakcie swojego życia skonfrontuje się z czterema z egzystencjalnych trosk: dylematami, dotyczącymi wolności oraz izolacji, lęku przed brakiem sensu swojego życia i wreszcie, uświadomienie sobie nieuniknioności śmierci. Chociaż wszystkie z dyskutowanych w gabinetach psychoterapii tematów dotyczą emocji, z którymi każdy może się identyfikować niezależnie od życiowego doświadczenia, o tyle przeżywanie własnej śmiertelności jest jednym z niewielu, które dotykają nas jednakowo i w różnym stopniu, niezależnie od wieku czy płci. Nie każdy przecież jest ojcem czy matką. Nie każdy mierzy się z problemem uzależnienia lub depresji. Nie ma jednak na świecie osoby, która nie zetknie się ze śmiercią; nieważne czy siedzi na fotelu terapeuty czy pacjenta.

Dlatego porozmawiajmy o śmierci. Jeśli nie teraz, to kiedy?

Dla kogo?

Spotkanie dedykowane jest wszystkim osobom zainteresowanym zgłębieniem tematów dotyczących straty, w tym specjalistom: psychologom, psychoterapeutom oraz trenerom pracującym w obszarze żałoby.

Prowadząca:

Patrycja Strzeszkowska – psycholog, psychoterapeutka. Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu SWPS, na kierunku Psychology in English oraz całościowego szkolenia psychoterapeutycznego w szkole psychoterapii Intra. Obecnie Kontynuuje swoją edukację w Instytucie Analizy Grupowej Rasztów.

Informacje organizacyjne:

Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego można od razu przejść do systemu umożliwiającego dokonanie płatności.
Po uiszczeniu opłaty uczestnik otrzyma mail potwierdzający zapisanie na webinar.

WAŻNE:

  • Jeśli w ciągu kilku godzin od momentu rejestracji nie otrzymacie Państwo mail z potwierdzeniem płatności oraz linkiem do pokoju webinarowego, prosimy o kontakt pod adresem: info@naglesami.org.pl
  • Bardzo prosimy, by ewentualne trudności techniczne zgłaszać nam na bieżąco i nie później, niż do godziny 16.00 w dniu, w którym odbywa się spotkanie. Tylko wówczas mamy szansę w porę zareagować i pomóc.
  • Wpłaty pokrywające koszt uczestnictwa w webinarze stanowią cegiełkę na działalność statutową Fundacji.
  • Nie wystawiamy faktur za opłaty rejestracyjne.

Kontakt

e-mail: info@naglesami.org.pl
tel. 502 511 138

Przejdź do rejestracji

Kontakt

e-mail: info@naglesami.org.pl
tel. 502 511 138

Regulamin Szkoleń