Dla osób w żałobie

Webinar: Porozmawiajmy o śmierci, teraz.

Opis spotkania:

U osób, zgłaszających się do naszej Fundacji i korzystających z różnego rodzaju wsparcia (indywidualnego, grupowego) często pojawia się refleksja nad tym, jak bardzo wszyscy jesteśmy nieprzygotowani na konfrontację ze śmiercią. Wielokrotnie przy różnych okazjach padają słowa: „Jakby dobrze to było, gdyby każdy przechodził taki kurs przygotowawczy o tym, jak radzić sobie z umieraniem”, albo: „Powinny istnieć jakieś warsztaty, na których mówi się o śmierci”.  Zaraz jednak przychodzi kolejna myśl: no dobrze, ale kiedy? Kiedy jest ten właściwy moment, by porozmawiać o sprawach ostatecznych? Każdy wydaje się równie nieodpowiedni. Nie chcemy rozmawiać o tym, co trudne.

Tymczasem, jak pisze  Irvin D. Yalom, każdy z nas w trakcie swojego życia skonfrontuje się z czterema z egzystencjalnych trosk: dylematami, dotyczącymi wolności oraz izolacji, lęku przed brakiem sensu swojego życia i wreszcie, uświadomienie sobie nieuniknioności śmierci. Chociaż wszystkie z dyskutowanych w gabinetach psychoterapii tematów dotyczą emocji, z którymi każdy może się identyfikować niezależnie od życiowego doświadczenia, o tyle przeżywanie własnej śmiertelności jest jednym z niewielu, które dotykają nas jednakowo i w różnym stopniu, niezależnie od wieku czy płci. Nie każdy przecież jest ojcem czy matką. Nie każdy mierzy się z problemem uzależnienia lub depresji. Nie ma jednak na świecie osoby, która nie zetknie się ze śmiercią; nieważne czy siedzi na fotelu terapeuty czy pacjenta.

Dlatego porozmawiajmy o śmierci. Jeśli nie teraz, to kiedy?

Dla kogo?

Spotkanie dedykowane jest wszystkim osobom zainteresowanym zgłębieniem tematów dotyczących straty, w tym specjalistom: psychologom, psychoterapeutom oraz trenerom pracującym w obszarze żałoby.

Zgłoszenie udziału w szkoleniu: Webinar: Porozmawiajmy o śmierci, teraz.    W przypadku braku potwierdzenia udziału w szkoleniu, prosimy o kontakt

    Kontakt

    e-mail: info@naglesami.org.pl
    tel. 502 511 138

    Regulamin Szkoleń