Mediateka > Beletrystyka

Jak być przyjacielem chorego przyjaciela

Letty Cottin Pogrebin; Wydawnictwo Charaktery; 2016

Książka – „Jak  być przyjacielem chorego przyjaciela” to pozycja, która bardzo otwarcie i bezpośrednio mówi o tym jak powinniśmy zachowywać się wobec chorych, osób w żałobie aby nieść im ulgę, wspierać i otaczać przyjaźnią. Po lekturze można zrozumieć dlaczego mówienie prawdy powinno stać się częścią etykiety w relacjach z chorymi.

Letty Cottin Pogrebin amerykańska dziennikarka w książce „Jak być przyjacielem chorego przyjaciela” wydawnictwa Charaktery udowadnia jak poprzez wskazówki i pomoc osobom towarzyszącym chorym, można lepiej zaopiekować się samymi pacjentami. Pomysł na publikację narodził się w głowie autorki po tym jak sama zachorowała na raka.

Książka jest dużym wsparciem dla osób, których przyjaciele, czy bliscy zachorowali na nieuleczalną chorobę, są niepełnosprawni, czy stracili kogoś ważnego. Pokazuje ona w bardzo ciepły i nieosądzający sposób, poprzez rozmowy z chorymi, czy osobami w żałobie, jak być blisko tych, którzy tak bardzo cierpią.

Co najważniejsze daje bardzo  konkretne wskazówki jak ich wspierać, rozmawiać, przynosić ulgę. Główną ideą, która przemawia przez książkę to: „Po prostu bądź! I podążaj za przyjaciółmi w potrzebie.”

Więcej informacji:

http://sklep.charaktery.eu/jak-byc-przyjacielem-chorego-przyjaciela.html?utm_source=fundacja_nagle_sami&utm_campaign=jak_byc_przyjacielem_chorego_przyjaci