Przekaż
1,5% podatku
Wpłać
darowiznę
Rezerwuj Wpłacam/Pomagam

Aktualności > Media | Ośrodek Terapeutyczny

Porozumienie „TAK! dla Prewencji Suicydalnej!”

Dziś chcielibyśmy podzielić się z Wami ważnymi informacjami i inicjatywą, w którą zaangażowaliśmy się w Fundacji Nagle Sami! Dołączyliśmy do Porozumienia „TAK! dla Prewencji Suicydalnej!”, skupiającego organizacje pozarządowe i grupy nieformalne, które wspólnie apelują o wprowadzenie kompleksowej prewencji suicydalnej do polskiego systemu edukacji.

Zgodnie z danymi Fundacji GrowSPACE w 2023 roku odnotowano ponad 2100 prób samobójczych dzieci i młodzieży. To liczby, które nie pozostawiają miejsca na obojętność. Uważamy, że troska o psychoedukację oraz dostępność wsparcia psychologicznego i psychiatrycznego są kluczowymi elementami prewencji i dbania o zdrowie psychiczne.

W związku z tym chcielibyśmy polecić Wam dwie książki, które pojawiły się w naszej mediatece. Stanowią one źródło pomocnej wiedzy dla terapeutów i psychologów wspierających osoby zmagające się z myślami samobójczymi, a także dla tych, którzy doświadczają trudności emocjonalnych. Oparte na technikach terapii poznawczo-behawioralnej, książki te mogą być cennym źródłem wsparcia. Znajdziecie je w naszej Mediatece 📚

Przypominamy także o dostępnych numerach wsparcia dla tych, którzy potrzebują pomocy:

📞 Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111 (dzieci i młodzież / całodobowo)

📞 Telefon wsparcia Fundacji Nagle Sami 800 108 108 (pon – pt od 14:00 do 20:00)

📞 Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym 800 702 222 (dorośli / całodobowo)