Przekaż
1,5% podatku
Wpłać
darowiznę



    Regulamin

    REGULAMIN SZKOLEŃ OTWARTYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ FUNDACJĘ „NAGLE SAMI”

    I. Postanowienia ogólne

    1. Organizatorem szkoleń jest Fundacja „Nagle Sami” z siedzibą w Warszawie, Al. Wojska Polskiego 1a, NIP 525 252 50 87, KRS 0000398530 (dalej Organizator).
    2. Dokument Regulamin szkoleń otwartych organizowanych przez Fundację „Nagle Sami” określa zasady udziału klientów w szkoleniach otwartych.
    3. Uczestnik potwierdza, że zapoznał się z opisem, warunkami oraz Regulaminem świadczenia usług szkoleniowych przez Fundację „Nagle Sami”, a także że akceptuje wszystkie postanowienia tego regulaminu.

    II. Definicje

    1. Organizator – Fundacja „Nagle Sami”.
    2. Potwierdzenie – telefoniczne, przez wiadomość e-mail lub fax, wysłanie przez Organizatora do osoby zainteresowanej uczestnictwem w szkoleniu potwierdzenia rezerwacji miejsca na liście Uczestników szkolenia lub wpisania na listę Uczestników szkolenia jej lub delegowanych przez nią osób.
    3. Rezygnacja ze szkolenia – przesłanie pisemnej informacji przez Uczestnika do Organizatora o wycofaniu z udziału w szkoleniu.
    4. Szkolenie otwarte – szkolenie, na które może zgłosić się każda osoba zainteresowana tematem szkolenia, która spełnia kryteria wskazane w opisie szkolenia.
    5. Uczestnik – osoba, która wyraziła wolę uczestnictwa w szkoleniu poprzez wypełnienie i dostarczenie do Organizatora formularza zgłoszeniowego, której zgłoszenie zostało zaakceptowane przez Organizatora oraz która uiściła lub została za nią uiszczona całość opłaty za szkolenie.
    6. Zgłoszenie – podanie swoich danych w formularzu zgłoszeniowym i dostarczenie go do Organizatora.
    7. Certyfikat ukończenia szkolenia – dokument potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu, podpisany przez uprawnionego przedstawiciela Fundacji „Nagle Sami”, który otrzymuje uczestnik po zakończeniu szkolenia.
    8. Trener – osoba prowadząca szkolenie.

    III. Szkolenia

    1. Szkolenia realizowane są według programu i na warunkach umieszczonych na stronie internetowej Organizatora, a także przekazanych za pomocą innych kanałów m. in. social media, mediów i innych dostępnych kanałów informacyjnych.
    2. Termin, formuła (online lub stacjonarna) oraz czas trwania szkolenia jest każdorazowo określany w opisie danego szkolenia zamieszczonego na stronie internetowej Organizatora.

    IV. Zgłoszenie uczestnictwa

    1. Uczestnik szkolenia powinien dostarczyć do Organizatora w wymaganym terminie, prawidłowo wypełniony formularz zgłoszeniowy oraz po dokonaniu przez Organizatora akceptacji jego zgłoszenia, uiścić na rachunek bankowy Organizatora, wskazany w § 5 pkt. 3, opłatę szkoleniową w terminie do 10 dni przed datą odbywania się szkolenia.
    2. Przez prawidłowe wypełnienie formularza zgłoszeniowego uważa się wypełnienie wszystkich wymaganych pól oraz zaakceptowanie postanowień niniejszego Regulaminu.
    3. Formularz zgłoszeniowy należy wypełnić na stronie internetowej Organizatora lub dostarczyć go do Organizatora pocztą elektroniczną na adres: info@naglesami.org.pl.
    4. Jedna osoba może uiścić opłatę za więcej niż jednego Uczestnika, przy czym przy wpłacie na rachunek bankowy, będącej stosowną wielokrotnością kwoty za udział w szkoleniu, należy w tytule przelewu podać imiona i nazwiska Uczestników, za których uiszcza się opłatę.
    5. Zgłoszenia przyjmowane są nie później niż na 5 dni przed dniem rozpoczęcia szkolenia. Po upływie tego terminu zgłoszenie uczestnictwa jest dopuszczalne na podstawie uprzedniego mailowego lub telefonicznego uzgodnienia z Organizatorem oraz po przesłaniu przez zainteresowaną osobę wypełnionego formularza zgłoszeniowego w jednej z wyżej wymienionych form.
    6. Ostateczne ustalenia dotyczące uczestnictwa zapadają nie później niż 2 dni przed rozpoczęciem szkolenia.
    7. O wpisaniu osób zainteresowanych na listę Uczestników szkolenia decyduje kolejność zgłoszeń. Po otrzymaniu wypełnionego formularza zgłoszeniowego Organizator poinformuje telefonicznie lub w przypadku pozostawienia adresu e-mail, listem elektronicznym w terminie do 5 dni roboczych o decyzji dotyczącej akceptacji lub odrzucenia zgłoszenia. W przypadku akceptacji zgłoszenia oraz potwierdzenia uiszczenia przez Uczestnika opłaty szkoleniowej, następuje zarezerwowanie miejsca na liście Uczestników szkolenia.
    8. Szczegółowe informacje dotyczące organizacji szkolenia zostaną przekazane telefonicznie lub w przypadku pozostawienia adresu e-mail, listem elektronicznym, nie później niż 2 dni przed rozpoczęciem szkolenia.
    9. Osoby, które nie zostaną wpisane na listę Uczestników szkolenia ze względu na brak miejsc lub ich zgłoszenie z innych przyczyn zostanie odrzucone przez Organizatora, zostaną poinformowane telefonicznie lub w przypadku pozostawienia adresu e-mail, listem elektronicznym, o najbliższym terminie szkolenia z tego samego zakresu tematycznego.
    10. W przypadku braku miejsc Uczestnik może zostać wpisany na listę rezerwową i w przypadku zwolnienia się miejsca na warsztacie zostanie o tym niezwłocznie poinformowany.

    V. Ceny szkoleń i warunki płatności

    1. Ceny szkoleń otwartych określane są każdorazowo w ofercie szkoleniowej i obejmują udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, certyfikat ukończenia szkolenia oraz poczęstunek (dotyczy szkoleń odbywających się stacjonarnie). Cena nie obejmuje kosztów dojazdu i noclegu Uczestników (dotyczy szkoleń odbywających się stacjonarnie).
    2. Ceny szkoleń są cenami brutto podanymi w złotych polskich.
    3. Uczestnik szkolenia otrzyma wraz z informacją o akceptacji zgłoszenia dane niezbędne do dokonania przez niego płatności przelewem na konto Organizatora. Wpłat za udział w szkoleniu należy dokonywać na numer rachunku bankowego Organizatora: 15 1030 0019 0109 8530 0038 0190, Fundacja „Nagle Sami” , Al. Wojska Polskiego 1A, 01-524 Warszawa, tytuł: imię i nazwisko, tytuł i data wybranego szkolenia. Całości opłaty należy dokonać w terminie nie późniejszym, niż 10 dni od planowanego terminu rozpoczęcia szkolenia. Za moment uiszczenia płatności uznaje się moment uznania rachunku bankowego Organizatora. Uczestnik otrzyma fakturę VAT.
    4. Dokumenty księgowe – faktury przekazywane są uczestnikom drogą mailową w terminie 14 dni od realizacji szkolenia.
    5. Na wniosek Uczestnika Organizator może wyrazić zgodę na zmianę terminu płatności i dokonanie przez Uczestnika zapłaty za szkolenie już po jego planowanym terminie rozpoczęcia.
    6. O wnioskowanej zmianie terminu płatności za szkolenie osoba zainteresowana jest zobowiązana poinformować równocześnie z przesłaniem formularza zgłoszeniowego.

    VI. Zmiany terminu i programu szkoleń

    1. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia w przypadku zbyt małej liczby zgłoszeń lub z przyczyn losowych niezależnych od siebie. W przypadku zbyt małej liczby zgłoszeń Organizator zobowiązuje się do powiadomienia Uczestników o fakcie odwołania szkolenia nie później niż na 3 dni przed planowanym terminem rozpoczęcia szkolenia. W szczególnych okolicznościach niezależnych od Organizatora czas powiadomienia może zostać skrócony.
    2. W przypadkach wskazanych powyżej, po konsultacji telefonicznej lub mailowej z Uczestnikiem zostanie ustalony nowy termin szkolenia lub opłata zostanie zwrócona w całości w ciągu 7 dni od daty odwołania szkolenia. Jeżeli Organizator nie będzie dysponował numerem rachunku bankowego Uczestnika, na który należy zwrócić opłatę, Organizator skieruje do Uczestnika prośbę o podanie numeru rachunku bankowego, na który dokona zwrotu. Opłata nie zostanie zwrócona, jeżeli Uczestnik nie poda numeru rachunku bankowego na żądanie Organizatora, a Organizator nie będzie miał możliwości zwrotu opłaty w inny sposób. Organizator nie odpowiada za skutki otrzymania błędnego numeru rachunku bankowego od Uczestnika.
    3. Zamawiający nie ma prawa dochodzenia od Organizatora odszkodowania za szkody wynikające z odwołania Szkolenia.
    4. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie szkolenia lub zmiany trenera. Organizator jest jednak wtedy zobowiązany niezwłocznie powiadomić o zmianie Uczestnika szkolenia.
    5. W przypadku odwołania szkolenia Organizator obowiązuje się dołożyć wszelkich starań, aby zorganizować takie szkolenie w najbliższym możliwym terminie.

    VII. Rezygnacja ze szkolenia i zmiana Uczestnika

    1. Rezygnację z uczestnictwa w szkoleniu należy zgłosić Organizatorowi za pośrednictwem poczty elektronicznej bądź telefonicznie nie później niż na 10 dni przed datą rozpoczęcia szkolenia.
    2. Organizator przesyła drogą elektroniczną potwierdzenie przyjęcia rezygnacji. Jedynie otrzymanie takiego potwierdzenia ze strony Organizatora jest równoznaczne ze skutecznym dokonaniem rezygnacji przez osobę zainteresowaną.
    3. W przypadku późniejszej niż w terminie podanym w § 7 pkt.1 rezygnacji z uczestnictwa w szkoleniu Uczestnik jest obowiązany do poniesienia kosztów organizacyjnych równych 50% ceny szkolenia. W takiej sytuacji Organizator zwraca uczestnikowi na wskazany numer konta 50% dokonanej opłaty.
    4. W przypadku rezygnacji Uczestnika z wybranego szkolenia w dniu jego rozpoczęcia, wpłacona kwota nie podlega zwrotowi. Zastrzeżenie prawa zachowania opłaty za Szkolenie przez Organizatora nie niweczy prawa Organizatora do dochodzenia odszkodowania na zasadach ogólnych.
    5. W przypadku braku wpłaty najpóźniej 10 dni przed rozpoczęciem szkolenia, Organizator kontaktuje się z Uczestnikiem w celu potwierdzenia udziału w warsztacie. W przypadku braku odpowiedzi ze strony Uczestnika w ciągu 48h, brak kontaktu traktowany jest jako rezygnacja ze szkolenia, a Organizator ma prawo oferować zwolnione miejsce kolejnym osobom.
    6. W sytuacjach wyjątkowych, o charakterze losowym, niemożliwych do przewidzenia, gdy osoba zgłaszająca udział nie będzie mogła wziąć udziału w szkoleniu, może ona wskazać do dnia poprzedzającego szkolenie inną osobę, która weźmie udział w szkoleniu. Rozliczenia w takim wypadku odbywają się pomiędzy osobą rezygnującą i wskazaną, bez udziału Organizatora. Organizator zastrzega sobie prawo odmowy Uczestnictwa w szkoleniu osoby zgłoszonej na zastępstwo, o której to odmowie osoba zastępowana będzie niezwłocznie powiadomiona.
    7. Powiadomienie Organizatora o planowanej zmianie powinno odbyć się przed szkoleniem za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: info@naglesami.org.pl, wraz z podaniem danych personalnych osoby zastępującej osobę wcześniej zgłoszoną.

    VIII. Reklamacje

    1. Uczestnik szkolenia ma prawo do złożenia reklamacji w zakresie niezgodności przeprowadzenia szkolenia z niniejszym Regulaminem w terminie 5 dni od daty zakończenia szkolenia.
    2. Reklamacje należy kierować na adres Organizatora: Fundacja „Nagle Sami” , Al. Wojska Polskiego 1A, 01-524 Warszawa, bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej, na adres: info@naglesami.org.pl z dopiskiem „Reklamacja szkolenia”.
    3. Reklamacja bezwzględnie musi zawierać dane identyfikujące Uczestnika szkolenia (imię i nazwisko Uczestnika, a jeśli zgłaszającym jest przedsiębiorstwo także jego nazwę, adres podany na formularzu zgłoszeniowym, numer telefonu, adres e-mail oraz tytuł szkolenia) oraz szczegółowy opis reklamacji.
    4. Powiadomienie o rozstrzygnięciu reklamacji nastąpi w formie pisemnej w terminie 14 dni od dnia jej otrzymania.
    5. Reklamacje złożone po przekroczeniu terminu, na inny adres bądź nie zawierające wymaganych informacji pozostaną bez rozpatrzenia.
    6. Powodem reklamacji nie mogą być sytuacje/zdarzenia niezależne od Organizatora.

    IX. Ochrona danych osobowych

    1. Organizator nie przekazuje, nie sprzedaje i nie użycza zgromadzonych danych osobowych Uczestników innym osobom lub instytucjom.
    2. Uczestnicy szkoleń wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z realizacją szkoleń zgodnie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).
    3. Odwołanie zgody na przetwarzanie danych osobowych może nastąpić w każdym czasie i jest możliwe po przekazaniu Organizatorowi stosownej informacji: osobiście, pocztą elektroniczną na adres: szkolenia@naglesami.org.pl bądź listownie na adres: Fundacja Nagle Sami, Al. Wojska Polskiego 1A, 01-524 Warszawa.

    X. Realizacja i przebieg szkolenia

    1. Szkolenia realizowane są wg programu i na warunkach umieszczonych na stronie internetowej Organizatora.
    2. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany organizacji szkolenia. Zmiany dotyczyć mogą: miejsca szkolenia (w przypadku szkoleń on-line – platformy szkoleniowej), prowadzącego, a także godzin rozpoczęcia i zakończenia szkolenia.
    3. Filmowanie, nagrywanie i fotografowanie prowadzonych szkoleń przez Uczestników jest zabronione.
    4. Ze względu na prezentowany podczas szkolenia materiał kliniczny i wątki interwizyjne Organizator nie nagrywa organizowanych przez siebie szkoleń.
    5. Szkolenie odbywa się z poszanowanie zasad wzajemnego zaufania i w atmosferze poufności.
    6. Szkolenie on-line odbywa się poprzez platformę internetową. Uczestnik zobowiązany jest zapewnić we własnym zakresie komputer (tablet) z szybkim internetem oraz zestaw słuchawkowy z mikrofonem. Po dokonaniu płatności, na 2 dni przed rozpoczęciem szkolenia, Uczestnik otrzyma od Organizatora drogą mailową link (zaproszenie) na szkolenie on-line oraz instrukcję korzystania z platformy internetowej.
    7. Uczestnik jest zobowiązany do mailowego potwierdzenia otrzymania zaproszenia od Organizatora. W przypadku braku kontaktu ze strony Uczestnika, Organizator potwierdza wysłanie zaproszenia smsem. Brak odpowiedzi ze strony Uczestnika traktowany jest jako brak zgłaszanych trudności, a nie zalogowanie się na platformę szkoleniową w dniu szkolenia nie może być powodem do reklamacji.
    8. Po zakończeniu szkolenia, każdy Uczestnik otrzyma certyfikat poświadczający udział w warsztacie.
    9. Każdy Uczestnik wyraża zgodę na wypełnienie po zakończeniu szkolenia anonimowej ankiety obejmującej ocenę organizacji, metodyki szkolenia oraz trenerów prowadzących oraz wskazanie źródła, z którego powziął on informację na temat organizowanego szkolenia.

    XI. Postanowienia końcowe

    1. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek nieścisłości lub nieprawidłowości w dostarczonych przez trenerów materiałach szkoleniowych.
    2. Wszystkie materiały szkoleniowe powstałe na użytek i w trakcie szkolenia chronione są Prawem Autorskim.
    3. Wszelkie materiały powstałe w trakcie prowadzenia szkolenia Uczestnik może przechowywać oraz drukować na użytek prywatny i w celach niekomercyjnych z zachowaniem informacji o źródle pochodzenia materiałów.
    4. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego Regulaminu. Regulamin szkoleń otwartych organizowanych przez Fundację „Nagle Sami” jest ogłaszany na stronie internetowej Organizatora www.naglesami.pl i wchodzi w życie z dniem 1 sierpnia 2018 roku.
    5. Organizator zastrzega sobie prawo do ostatecznej interpretacji postanowień niniejszego Regulaminu.
    6. Spory wynikające z realizacji niniejszego Regulaminu strony będą rozstrzygały polubownie na drodze negocjacji. Jeżeli nie będzie to możliwe, strony poddadzą je pod sąd powszechny właściwy dla siedziby Organizatora.
    7. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego.
    8. Jeżeli jakiekolwiek postanowienia niniejszego Regulaminu okażą się nieważne, nie uchybia to ważności pozostałych postanowień.

    Mediateka > Książki

    Maria Mazurek i Wojciech Harpula; Znak Literanova, 2021

    Nad życie. Czego uczą nas umierający.

    Nie każdy z nas towarzyszył osobie terminalnie chorej, umierającą i raczej zrobilibyśmy wszystko, by odsunąć od siebie takie doświadczenie. A […]

    Chapman Jane

    Żegnaj, niedźwiadku

    Kiedy niedźwiadek umiera, zostawia po sobie ogromną pustkę. Przez długi czas jego dwaj najlepsi przyjaciele, bóbr i kret, ogromnie za […]

    William J Worden. Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

    Poradnictwo i terapia w żałobie

    „Nie ma typowej odpowiedzi na stratę, ponieważ nie ma typowej straty. Nasza żałoba jest tak indywidualna, jak nasze życie.” Elisabeth […]

    Rijneveld Marieke Lucas; Wydawnictwo Literackie, 2021

    Niepokój przychodzi o zmierzchu

    „Niepokój przychodzi o zmierzchu” autorstwa Rijneveld Marieke Lucas to historia rodziny, którą dotyka śmierć jednego z dzieci, opowiedziana przez inne […]

    Andrzej Stasiu; Wydawnictwo Czarne, 2021

    Grochów

    O babce, która wierzyła w duchy, o starym psie, o pisarzu z Izdebek i o przyjacielu, z którym złaził Grochów i przejechał pół Polski — Stasiuk pisze o umieraniu i namacalności życia, […]

    Justyna Wicenty; Wydawnictwo Dowody na Istnienie, 2020

    Kołysanka z huraganem

    Książka to właściwie intymny dziennik-terapia po stracie dziecka, obraz walki z ogromnym bólem i pustką po stracie syna, poczuciem winy. […]

    Ewa Woydyłło; Wydawnictwo Literackie, 2020

    Żal po stracie. Lekcje akceptacji.

    W książce „Żal po stracie. Lekcje akceptacji” autorka Ewa Woydyłło pisze o stracie rozumianej bardzo szeroko. Autorka przytacza cytaty z […]

    Mira Marcinów; Wydawnictwo Czarne, 2021

    Bezmatek

    Bezmatek to rodzina pszczela pozbawiona matki pszczelej. W tej książce to bohaterka zostaje bez matki, która umiera na raka. Zapis […]

    Roma Ligocka; Wydawnictwo Literackie, 2019

    Jeden dobry dzień

    „Opieka nad śmiertelnie chorym to doświadczenie graniczne, trzeba odłożyć na bok wszystkie inne sprawy, wcisnąć pauzę w swoim własnym życiu. […]

    Lisy Shulman; Wydawnictwo Filia, 2019

    Mózg w żałobie

    Dr Shulman to neurolog! Jej książka „Mózg w żałobie” to jedna z niewielu pozycji, która dotyka poprzez osobiste doświadczenie autorki […]

    Marzena Smyk; Wydawnictwo Narracje, 2020

    Wciąż śnię

    „Przez te wszystkie dni, które upłynęły od odejścia Julci, doświadczyłam tylu emocji, czasem tak biegunowo skrajnych, że zastanawiam się, czy […]

    D.Rosenbloom, M.B.Williams i B.E.Watkins, Wydawnictwo Zwierciadło, 2020

    Życie po traumie. Zeszyt ćwiczeń terapeutycznych.

    Życie po traumie to zeszyt ćwiczeń terapeutycznych, który pomógł już wielu ludziom w trudnej sytuacji i  przyczynił się do odbudowy życia. […]

    Lori Gottlieb; Prószyński Media, 2020

    Czy chcesz o tym porozmawiać?

    To interesująca lektura dla wszystkich ciekawych tego, co dzieje się w zaciszu gabinetu terapeutycznego i tego na czym polega praca […]

    Agnieszka Passendorfer; Pan Wydawca, 2020

    13 lekcji miłości

    „Lubię liczby. Mam spektrum autyzmu” – przyznaje Królik, bohaterka tej książki. Lubi liczyć oddechy, kroki, kafelki, schody, litery w słowach, […]

    Charlie Mackesy; Wydawnistwo Albatros, 2019

    Chłopiec, kret, lis i koń

    Ta książka jest jak uścisk przyjaciela, który przyszedł, by wesprzeć Cię w najgorszym momencie. Opowiada o tym, jak poradzić sobie […]

    Herta Muller; Wydawnictwo Czarne, 2010

    Huśtawka oddechu

    Anioł głodu rozhuśtuje oddech. Huśtawka oddechu jest delirium, ratunek przynoszą jedynie słowa, które zdają się budować jakiś porządek. Głód, zimno, strach, […]

    Karen Katafiasz; Zysk i S-ka, 2016

    Terapia żałoby. Elfie pogotowie.

    Światowy bestseller, który odmienił życie milionów ludzi! Strata bliskiej osoby ma ogromny wpływ na nasze życie. Terapia żałoby ukazuje drogę wyjścia […]

    Michael Hebb; Prószyński Media, 2019

    Porozmawiajmy o śmierci przy kolacji

    Michael Hebb to współtwórca popularnego na Zachodzie ruchu, w ramach którego ludzie, znajomi lub nieznajomi, spotykają się przy stole, by […]

    Aneta Zychma; Book Ojciec, 2020

    Tadzik i rak

    W naszej kulturze o śmierci mówimy rzadko i niechętnie. Jest czymś, co nie powinno się wydarzać. W naszej kulturze problemy […]

    William P. Young; Nowa Proza; 2011

    Chata

    Bestseller, 6 mln sprzedanych egzemplarzy. Najmłodsza córka Mackenziego Allena Phillipsa Missy została porwana podczas rodzinnych wakacji. W opuszczonej chacie, ukrytej […]

    Joyce Carol Oates, Dom Wydawniczy Rebis, Poznań 2011

    Opowieść wdowy

    Joyce Carol Oates, Opowieść wdowy, Dom Wydawniczy Rebis, Poznań 2011. Przekład: Katarzyna Karłowska. Ponad 400 stron znakomitej, introspektywnej prozy. Mąż […]

    Agata Tuszyńska; Wydawnictwo Literackie; 2007

    Ćwiczenia z utraty

    Książka Agaty Tuszyńskiej opowiada o przygniatającej bezwzględności choroby i nieoczekiwanych, bez mała cudownych okresach ozdrowienia, o niezmiennym mocnym uczuciu, o […]

    Arno Bohlmeijer; Znak; 2008

    Do nowego anioła

    Wszystko wydarzyło się w ułamku sekundy. Chwila nieuwagi, samochód uderza w drzewo. Potem już tylko szpital, walka i pełne bólu […]

    Gregory Floyd; Wydawnictwo Kropla; 2016

    Do zobaczenia synku

    Książka Gregory’ego Floyda to historia żałoby rodziny. Autor przedstawia ją krok po kroku, w bardzo realistyczny sposób, tak, że mamy […]

    Olga Morawska; National Geographic; 2011

    Góry na opak

    Rozmowy o czekaniu, pasji, miłości i poświęceniu. Przekonaj się, jak wygląda życie z człowiekiem o wielkiej pasji, jak radzą sobie […]

    Lydia Flem; Instytut Wydawniczy PAX; 2005

    Jak likwidowałam dom moich rodziców

    Kiedy odchodzą ludzie, pozostają po nich przedmioty. Lydia Flem w sposób bardzo osobisty opowiada o przeżyciach i rozterkach towarzyszących szczególnemu […]

    Letty Cottin Pogrebin; Wydawnictwo Charaktery; 2016

    Jak być przyjacielem chorego przyjaciela

    Książka – „Jak  być przyjacielem chorego przyjaciela” to pozycja, która bardzo otwarcie i bezpośrednio mówi o tym jak powinniśmy zachowywać […]

    John Irving; Prószyński i Ska; 1999

    Jednoroczna wdowa

    Książka podzielona jest na trzy części i opowiada historię Ruth Cole. W pierwszej części ma 4 lata; akcja dzieje się […]

    Janusz Leon Wiśniewski; Wyd. Literackie; 2009

    Molekuły emocji

    MOLEKUŁY EMOCJI to pełen refleksji, przenikliwości i intymności zbiór opowiadań o lękach, pragnieniach, tęsknotach i codziennych dramatach… Czasem wydaje nam […]

    Renata Arendt-Dziurdzikowska; Wydawnictwo Zwierciadło; 2012

    Możesz odejść bo cię kocham. O śmierci, pożegnaniach i nowym życiu.

    Śmierć nie jest chwytliwym tematem, umieranie najbliższych tym bardziej. Paraliżuje nas lęk i przerażenie. Jak pogodzić się z odchodzeniem najbliższych, […]

    Maria Coffey; Sklep Podróżnika; 2013

    Mroczna strona gór

    Wspinacze uważają, że ich pasja jest warta ponoszonego ryzyka. Ale kiedy dojdzie do tragedii, co dzieje się z ich bliskimi? […]

    Wiliam Wharton; Salamandra; 2010

    Niezawinione śmierci

    Niezawinione śmierci to powieść autobiograficzna, w której William Wharton opisał przeżycia związane z tragiczną śmiercią swojej córki, zięcia i dwóch […]

    Irvin D. Yalom; Instytut Psychologii Zdrowia; 2005

    Kiedy Nietzsche szlochał

    Bohaterami tej pasjonującej powieści są filozof Friedrich Nietzsche i słynny wiedeński lekarz Josef Breuer. Ci dwaj wielcy ludzie spotykają się […]

    Mary Sheepshanks; wyd. Bertelsmann Media lub wyd. Diogenes; 1999

    Kiedy odchodzą na zawsze ci, których kochamy

    Przejmująca i wzruszająca opowieść jest utrzymana w tonie pogodnym i przepełnionym miłością do świata, Boga i ludzi. Autorka w łagodny […]

    Maggie O'Farrell; Wydawnictwo REBIS; 2005

    Kiedy odszedłeś

    Alice Raikes wsiada do pociągu, z zamiarem odwiedzenia rodziny w Szkocji, ale kiedy dociera na miejsce, widzi coś, co nią […]

    Elisabeth Kübler-Ross; Laurum; 2010

    Koło Życia. Rozważania O Życiu i Umieraniu

    Dr Elisabeth Kübler-Ross była kobietą, która zmieniła sposób myślenia świata o śmierci i umieraniu. Rozpoczynając swoje dzieło przełomowym klasycznym studium […]

    Ewelina Słowińska; Warszawska Firma Wydawnicza; 2013

    Książka o życiu ze śmiercią w tle

    Autorce KSIĄŻKI O ŻYCIU udała się trudna sztuka: mówi o sprawach najważniejszych – o życiu i o śmierci, o własnym […]

    Clive Staples Lewis; Esprit; 2011

    O modlitwie. Listy do Malkolma

    O modlitwie. Listy do Malkolma to ostatnia ukończona przez Lewisa książka, wydana drukiem już po jego śmierci. Pomyślana jako zbiór […]

    Eric-Emmanuel Schmitt; Znak; 2011

    Oskar i Pani Róża

    (…) To napisany w formie listów umierającego dziecka do Boga traktat o śmierci, potrzebie bliskości drugiego człowieka gdy dusza odmawia […]

    Farnçois Brune; Medium; 2008

    Powiedzcie im że śmierć nie istnieje

    Książka jest zapisem wiadomości od zmarłego syna i innych krewnych, które przez ponad czterdzieści lat otrzymywały za pomocą pisma automatycznego […]

    Cecelia Ahern; Świat Książki; 2011

    P.S. Kocham Cię

    Bezpretensjonalna, lekka i pełna humoru powieść obyczajowa na temat ważny i – poważny. Jak znów pokochać życie, gdy w wieku […]

    James van Praagh; Studio Astropsychologii; 2011

    Rozmowy z niebem

    Nr 1 na liście bestsellerów New York Timesa. Jedno z najpotężniejszych i najbardziej znanych mediów współczesnego świata jest gotowe na […]

    Clive Staples Lewis; Esprit; 2009

    Smutek

    Smutek to jedna z najważniejszych książek o żałobie, jakie w ogóle napisano – to opowieść o wielkiej miłości, stracie, niemożności […]

    Ken Wilber; Czarna Owca; 2007

    Śmiertelni nieśmiertelni. Prawdziwa opowieść o życiu, miłości, cierpieniu, umieraniu i wyzwoleniu

    Jedna z najpopularniejszych i najbardziej chyba poruszająca książka Wilbera, stanowiąca zapis historii niezwykłej miłości dwojga ludzi, którzy pokochali się od […]

    Joan Didion, Wyd. Alfred A. Knopf, Nowy Jork 2005

    The Year of Magical Thinking

    Joan Didion, The Year of Magical Thinking, Wyd. Alfred A. Knopf, Nowy Jork 2005. 20 grudnia 2003 roku Joan Didion […]

    Jostein Gaarder; Jacek Santorski & Co; 2004

    W zwierciadle niejasno

    Oto kolejna książka autora Świata Zofii. Jostein Gaarder znów zaprasza do rodzinnego czytania dorosłych, młodzież i dzieci. Tym razem przeniesiemy […]

    Brooke Desserich, Keith Desserich; Papierowy Księżyc; 2011

    Wiadomość z nieba

    „Wiadomość z nieba” to niezwykły pamiętnik napisany przez rodziców sześcioletniej dziewczynki, którzy dowiadują się, że ich córka ma rzadką odmianę […]

    Jostein Gaarder; Wyd. Czarna Owca; 2008

    Vita Brevis

    „Vita Brevis” to literacka wersja listu, który do swego ukochanego Aureliusza Augustyna napisała Floria Emilia. Po wewnętrznym przełomie, jaki dokonał […]

    Barbara Pachl-Eberhart; Wydawnictwo Zwierciadło; 2012

    Cztery minus trzy. Jak powracałam do życia po utracie najbliższych

    Barbara Pachl-Eberhart ma 36 lat i niegdyś, razem z mężem, pracowała jako klaun w klinice w austriackim mieście Graz. Pewnego […]

    Wybaczyć Bogu, Piotr Gąsiorowskiyd. esprit, 2014

    Wybaczyć Bogu

    Wybaczyć Bogu, Piotr Gąsiorowski, Wyd. esprit, 2014 Czy można wybaczyć Bogu nieszczęście, które nas spotkało? Z punktu widzenia teologii w takim […]

    Jekatierina Gordiejewa, 1996

    Mój Siergiej

    „Mój Siergiej” to biografia Siergieja Grinkova napisana przez jego żonę i sportową partnerkę, Jekaterinę Gordiejewą (przy współpracy E.M. Swifta, wieloletniego […]

    Inga Iwasiów, 2013

    Umarł mi

    „Umarł mi”  – Napisałam tę książkę w ciągu paru miesięcy po śmieci ojca. Ma rytm braku i rozpaczy. Nie pisałam […]

    Magdalena Łyczko; Wydawnictwo Zwierciadło; 2015

    Lekcja miłości. Poruszające opowieści o rodzicielstwie.

    Zbiór rozmów o rodzicielstwie, które nie podlega standaryzacji, nie da się go ująć w schematy i modele. Rozmówcy autorki są […]

    Irvin David Yalom; Czarna Owca; 2014

    Mama i sens życia

    Książkę tworzy zbiór opowieści o ludzkich losach i sile psychoterapii. W jednym z opowiadań autor analizuje swoją relację z matką. Więcej […]

    Irvin David Yalom; Czarna Owca; 2015

    Istoty ulotne

    Książka składa się z dziesięciu opowieści o ludzkich losach i sile psychoterapii. Skłania do refleksji nad przemijalnością ludzkiego życia i […]

    Phaedra Patrick; Albatros; 2016

    Osobliwe szczęście Arthura Peppera

    Artur Pepper wiedzie proste i ustabilizowane życie. Każdego dnia wstaje o 7:30 rano, dokładnie tak, jak za życia swojej żony, […]

    Joanna Radczuk; Warszawska Grupa Wydawnicza; 2017

    Maksik, czyli tu i z powrotem

    Maksik, czyli tu i z powrotem to wzruszająca i wstrząsająca zarazem opowieść o odwadze i dzielności małego chłopca oraz walce jego […]

    Marcin Wicha; Karakter; 2017

    Rzeczy, których nie wyrzuciłem

    Co zostaje po śmierci bliskiej osoby? Przedmioty, wspomnienia, urywki zdań? Narrator porządkuje książki i rzeczy pozostawione przez zmarłą matkę. Jednocześnie rekonstruuje jej […]

    Sheryl Sandberg, Adam Grant; Wydawnictwo Agora; 2018

    Opcja B

    «Opcja B» wyjaśnia jak pomagać tym, którzy przeżywają kryzys, jak okazywać współczucie samemu sobie, wychowywać odporne psychicznie dzieci oraz budować […]

    Kenneth J.Doka; Wydawnictwo Charaktery; 2017

    Żałoba jest podróżą. Jak zmagać się ze stratą.

    Książka K.J.Doka jest bardzo ważną pozycją i zapewne szybko stanie się książką, która wejdzie do kanonu lektur tanatologicznych dotyczących istoty żałoby […]

    Theresa Cheung; Hachette Polska; 2011

    Anioł na moim ramieniu

    „Anioł na moim ramieniu” zbiór niezwykłych, ale prawdziwych historii o Aniołach Stróżach, które z tamtego świata chronią nas, ostrzegają i […]

    Więcej