Pierwsze spotkanie z psychologiem może budzić pytania i obawy. O tym jak wygląda pierwsza konsultacja w naszej fundacji, czego się można spodziewać i czemu służy takie spotkanie pisze psycholog, Edyta Grzegory:
Kiedy pierwszy raz kontaktujecie się Państwo z naszą Fundacją, z pytaniem o możliwość uzyskania psychologicznego wsparcia, zwykle Kasia – nasza koleżanka z zespołu, proponuje konsultację z psychologiem. Wspólnie szukacie dogodnego terminu spotkania.
Konsultacja jest punktem wyjścia do korzystania z różnych form pomocy psychologicznej, w tym spotkań wsparciowych, psychoterapii indywidualnej oraz grup wsparcia, które realizujemy w ramach Fundacji. To indywidualne spotkanie z psychologiem, które trwa ok. 50 minut.
Celem konsultacji jest wspólne zastanowienie się nad tym, jakie dalsze działania mogą okazać się wspierające. Pytamy m.in. o to, co skłoniło Państwa do poszukiwania wsparcia, jaka jest Państwa aktualna sytuacja życiowa oraz zapraszamy do podzielenia się tym, czego doświadczacie. Często są to poruszające spotkania. Osoby, z którymi rozmawiamy, podczas konsultacji niejednokrotnie po raz pierwszy mówią głośno o trudnych sytuacjach, skrywanych na co dzień myślach i emocjach. Zdarza się, że już sama rozmowa z psychologiem, który uważnie słucha, jest okazją do przyjrzenia się sobie i przynosi ulgę.
Część spotkania poświęcona jest omówieniu Państwa oczekiwań i potrzeb dotyczących korzystania z dalszej pomocy. Opowiadamy więcej o formach wsparcia dostępnych w Fundacji, odpowiadamy na pytania, wyjaśniamy wątpliwości, wspólnie określamy kierunek ewentualnej dalszej pomocy. Po rozmowie decydujecie Państwo czy – a jeśli tak, w jakim zakresie chcielibyście z niej skorzystać.
Jeżeli nie jesteśmy w stanie pomóc, staramy się proponować miejsca, do których można się zwrócić.
Jeśli mielibyście Państwo pytania dotyczące konsultacji czy chcielibyście umówić się na spotkanie, prosimy o kontakt pod numerem: 502 511 138. Zapraszamy!
Edyta Grzegory jest psychologiem i psychoterpaeutą w trakcie szkolenia w Szkole Psychoterapii Ośrodka Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. W Fundacji prowadzi psychoterapię indywidualną. Uczestniczy w wyjazdowych interwencjach kryzysowych. Zajmuje się również szkoleniami oraz działaniami związanymi z rozwojem organizacji.